Warsztaty graffiti, warsztaty sitodruku – 21-22.01.2019 – Zielonki

wpis w: Warsztaty, Zielonki | 0

Serdecznie zapraszamy na warsztaty sitodruku oraz na warsztaty graffiti w dniach 21-22.01.2019. Zajęcia odbędą się w ramach ferii zimowych w Hali Sportowej przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Gminy Zielonki. Początek –  godz. 9:00 rano.

Sitodruk- 21.01.2019
W czasie zajęć poznamy cały proces powstawania druków techniką sitodruku zarówno teoretycznie, jak i w praktyce. Pracować będziemy na podstawie przygotowanej grafiki zwierzęcia zimą (do ustalenia no sarna, śpiący niedźwiedź, zimorodek). Po wprowadzeniu teoretycznym zadaniem uczestników będzie wspólnie dorobić na osobnym sicie tło do grafiki. Na miejscu przejdziemy przez cały proces przygotowywania, naświetlania i płukania sita. Następnie każdy uczestnik własnoręcznie wykona nadruk na torbę bawełnianą z zaprojektowanym wzorem w wybranej kolorystyce.

Graffiti i street art skills- 22.01.2019
Zapraszamy na przygodę ze sprayami, szablonami i tajnikami sztuk ulicznych.
Podczas warsztatów przejdziecie przez 3 kolejne stopnie wtajemniczenia:
•Etap I: uczymy się korzystać z podstawowych „ulicznych” narzędzi: markerów, szablonów. Warsztaty w formie krótkich zadań przybliżających kolejne techniki
•Etap II: wspólnie projektujemy i dobieramy kolory finalnego dzieła, wybieramy efekty, których będziemy używać
•Etap III: na wcześniej przygotowanej płycie z wyklejonymi taśmą maskującą literami lub prostym rysunkiem wspólnie nakładamy kolory i efekty
•efekt końcowy – odklejamy taśmy maskujące by odsłonić kontury obrazów i liter. W ten sposób stworzyliśmy pierwsze w swoim życiu graffiti!

Warsztaty poprowadzi Wojtek Wiśniewski.

Więcej informacji o całej akcji, w ramach której prowadzimy warsztaty znajdziecie tutaj
Do zobaczenia!