BOOK CROSSING i WARSZTATY STREETARTOWE – Kraków, 29-30.05.2018

Kiedy: 29-30.maja 2018

Gdzie: Skwer im. Szewczyka Dratewki przy al. Grotttgera w Krakowie

Prowadzenie: Mikołaj Rejs i Ligia Jaszczewska

W ramach Festiwalu Sztuk Młodzieżowych 2018

Opis:

Cz.1

Pierwsze wydarzenie festiwalowe nadchodzi! Na początek zapraszamy Was na spacer, przejdziemy się alejkami Grottgera w Krakowie, gdzie wśród trawników, kwiatów, placów zabaw i boisk sportowych znajdziemy Skwer im. Szewczyka Dratewki.

Czemu patronować może bohater jednej z dziecięcych lektur?

Witajcie w kąciku czytelniczym – wśród zieleni znajdziecie tu kilka ławek i skrzynek, w których czekają na Was książki, magazyny i inne materiały, dzięki którym można oddać się relaksującej przyjemności czytania.

Skąd się tam wzięły? Zapraszamy do zapoznania się z ideą book crossing, czyli dobrowolną wymianą książek, które można przynieść dla innych i przy okazji skorzystać z książek przyniesionych przez innych. Poznajcie to miejsce dokładnie, bo niedługo podobne tworzyć będziemy przy Waszej szkole!

Cz. 2

Aby przyjemnie korzystało się z kącika czytelniczego, czy też z każdego innego miejsca – musimy o nie dbać. Przy naszym skwerze im. Szewczyka Dratewki znajduje się budynek pokryty niecenzuralnymi napisami, bazgrołami i innymi rysunkami, które na pewno nie upiększają tego miejsca. Postaramy się to zmienić.

Wprowadzimy  Was w świat street artu, opowiadając jak można upiększyć otaczającą nas okolicę, aby było to estetyczne i wpasowane w otaczającą nas tkankę miejską i oczywiście legalne!

Stworzymy szablony inspirowane kwiecistą twórczością  Stanisława Wyspiańskiego, którego imienia ulica znajduje się nieopodal i odbijemy je na murze, na którym przedstawimy też postać tytułowego Szewczyka Dratewki.

Nauczymy się przy tym posługiwać farbą w sprayu.

Gotowi? A więc do dzieła 🙂