Mural 40 lat Samorządowego Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Gminy Zielonki – czerwiec 2019

wpis w: 2019, Filmy, mural, Zielonki | 0

 Nowy mural w Zielonkach już gotowy!

Pod koniec czerwca Fundacja ARTica kolejny raz odwiedziła zaprzyjaźione Zielonki, by podjąć kolejne wyzwanie- było nim stworzenie artystycznej wizytówki na miarę Samorządowego Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Gminy Zielonki, które tego roku obchodzi 40-lecie swojego istnienia.

Do pracy wziął się Mikołaj Rejs, za sprawą którego na ścianach Centrum Kultury pojawiły się wszystkie pokolenia mieszkańców obrazujące rozmaite artystyczne aktywności, które wydarzają się w Centrum.

Jest miejsce na malarstwo i sztukę, z odniesieniem do lokalnej artystki Katarzyny Gawłowej, jest miejsce na muzykę, seniorów, oraz oczywiście dzieci, którym patronuje pucherok w tradycyjnej czapce przypominając o wciąż żywej wielkanocnej tradycji praktykowanej na terenie Gminy Zielonki.

A kto pilnuje porządku nad tym wszystkim?….. Oczywiście kotka – nieodzowny gość, a właściwie mieszkanka Centrum Kultury, która faktycznie zna tam każdy kąt 🙂

Kolejna odsłona muralowych aktywności zapowiada się na wrzesień, a tymczasem przyjeżdżajcie, przychodźcie i sami oceńcie jak prezentuje się na żywo.

Przy tym nie zapomnijcie zaglądnąć do Centrum Kultury!

Pełną galerię etapów powstawania muralu możecie zobaczyć TUTAJ

A tu artysta przy pracy 🙂

koordynacja projektu: Ligia Jaszczewska