Murale, warsztaty, wycieczka, pokazy-Festiwal Sztuk Młodzieżowych 2018 – Wola Zachariaszowska

Zobacz foto-relacje:
Wycieczka
Warsztaty graffiti z Piłsudskim
Warsztaty taneczne- bollywood i street dance
Graffiti i Jazz na Festiwalu

ZOBACZ FILM!

Przeczytaj artykuł

Murale, wycieczka, warsztaty, pokazy, wystawa i mnóstwo pola do popisu i rozwoju umiejętności z zakresu szeroko rozumianych sztuk młodzieżowych – zapraszamy na trzecią odsłonę tegorocznego Festiwalu Sztuk Młodzieżowych!

Tym razem Festiwal przenosi się do Woli Zachariaszowskiej z terenu podkrakowskiej gminy Zielonki, gdzie od 26 do 28. września będziemy m.in. malować, tańczyć, grać, poznawać tajniki street artu, a przy okazji zmieniać wnętrza swoje i Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego.

Co się będzie działo?

Na wstępie zapraszamy do udziału w wycieczce Szlakiem Krakowskiego Street Artu, na którą udamy się autokarem i która pomoże warsztatowiczom przygotować się do tworzenia własnego graffiti kolejnego dnia. Na wycieczkę zapraszamy młodzież z wszystkich szkół z terenu Gminy Zabierzów ( obowiązują wcześniejsze zapisy).

Następnie bierzemy sztukę w swoje ręce, a także głowy i nogiJ Zapraszamy na warsztaty, podczas których powstaną kolorowe murale, udekorujemy szkolną pracownię muzyczną i stołówkę wykorzystując rozmaite techniki graffiti; będziemy tańczyć – street dance i bollywood; poznawać tajniki all that jazz; a także bujać się  przy pokazach tanecznych i koncertowych.

Z całą pewnością nudzić się nikt nie będzie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia nieodpłatny dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Szczegóły na naszej stronie www.streetart.artica.org.pl oraz na www.facebook.com/FundacjaARTica

 

Program:

27.09 – Wycieczka Szlakiem Krakowskiego Street Artu – zbiórka godz. 9:00 na parkingu przy Zespole Szkół w Zielonkach, ul. J. Michalika 2

wraz z towarzyszącą wystawą fotograficzną prezentowaną przez cały czas w szkole

28.09 –Warsztaty, murale i program towarzyszący

8:45 – uroczyste rozpoczęcie i przedstawienie programu

9:00 – 12:00 – warsztaty graffiti szablonowe – malowanie muralu niespodzianki

9:00 – 10:30 – warsztaty bollywood

10:30 – pokaz tańca bollywood

10:45 – 12:30 – warsztaty street dance

12:30 – pokaz tańca street dance

12:45 – odsłonięcie muralu

13:00 – 14:30 – warsztaty  i koncert Ale jazz!

14:30 – 17:00 – warsztaty graffiti – dekorowanie pracowni muzycznej i stołówki

***

OPISY WARSZTATÓW:

WARSZTATY GRAFFITI – WSPÓLNIE NAMALUJMY MURAL NIESPODZIANKĘ

Warsztaty graffiti, podczas których stworzymy pracą w podgrupach wspólne wielkie malowidło-mural usytuowany w reprezentacyjnym miejscu szkoły. Zapraszamy najpierw na część teoretyczną, podczas której dowiemy się trochę o historii i zasadach, którymi będziemy się kierować, a potem przejdziemy wraz z narzędziami pracy pod ścianę. Ciekawe czy ktoś się domyśla co razem stworzymy? 🙂

Prowadzenie: Wojciech Wiśniewski

BOLLYWOOD DANCE

Taniec bollywoodzki to indyjski taniec filmowy, bardzo żywiołowy i różnorodny. Czerpie elementy
z indyjskich tańców ludowych i klasyki, jak również z tańca współczesnego czy hiphopu.
Podczas warsztatów nauczymy się choreografii, która zawiera elementy tańców ludowych, jak również klasycznych tańców Indii. Warsztat będzie okazją, by żeby zaczerpnąć wiedzy o bardzo różnorodnych formach tańca indyjskiego na bazie jednej choreografii i poznanie obszernego tematu w formie doskonałej zabawy.
Uczestnicy proszeni są przyjście stroju, w którym wygodnie będzie tańczyć.
Prowadzenie: Anita Singh
STREET DANCE – BBOYING
Zajęcia taneczne prowadzone przez członków weteranów b.boyingu w Polsce, którzy przekazują pałeczkę młodszemu pokoleniu, ucząc podstaw tego tańca i dzieląc się wiedzą na ten temat. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Na warsztatach nauczyć się można podstaw tego tańca i takich jego elementów jak up rock, footwork, freez’y oraz backspin, hand spin turtle, swipes, stanie na rękach. Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka i stretching, potem następuje cześć pokazowa, na której prezentowane są ruchy i figury, których uczestnicy będą się uczyć, a następnie wykonywać pod okiem instruktora. Na koniec tworzony jest krótki układ choreograficzny i wszyscy tańczą go w rytm muzyki. Na zajęciach jest też czas kiedy każdy może liczyć na indywidualne ćwiczenie danej figury pod okiem instruktora.
ALE JAZZ! Warsztaty koncertujące
Znani artyści jazzowi wspólnie z uczestnikami przejdą przez proces tworzenia piosenki poznając w między czasie różne style muzyczne, tempa, instrumentarium. Uczestnicy zaznajomieni z podstawami aranżacji i instrumentalistyki podejmą z artystami próbę skomponowania całkiem nowego utworu, którego stanął się autorami.
Opowiemy też jak w praktyce wygląda muzykownie zarówno jako zawód, jak i jako hobby.
Zajęcia zachęcają do aktywnego słuchania muzyki, dają możliwość docenienia jej faktury, skłaniają do świadomego wyboru repertuaru oraz zachęcają do muzykowania.
Wszystko zakończy się koncertowo-obiecujemy, ze nikt nie usiedzi na swoim miejscu – zapraszamy:)
Prowadzenie: Jarema Pogwizd, Bartek Bętkowski, Dominik Klimczak
GRAFFITI SZABLONOWE – dekorowanie pracowni muzycznej i stołówki
Farby, spraye, szablony, pomysłowość i kreatywność uczestników warsztatów wraz z doświadczeniem i kunsztem prowadzącego w zestawieniu z instrumentami, muzyką oraz ….szkolną stołówką! Co może wyjść z takiego połączenia? Zapraszamy na warsztaty graffiti  szablonowego, podczas których przemienimy zwykłe szkolne pomieszczenia w galerię sztuki, która na pewno wpłynie na nasze zmysły – ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu smaku. Takie rzeczy tylko na naszych warsztatach! Efekty służyć będą obecnym i przyszłym uczniom przez długi, długi czas!
Prowadzenie: Wojciech Wiśniewski