Malowanie, wycieczka, warsztaty – Festiwal Sztuk Młodzieżowych- Zabierzów 2018

FESTIWAL SZTUK MŁODZIEŻOWYCH – ZABIERZÓW – 14-18.06.2018

 KLIKNIJ I PRZECZYTAJ RELACJĘ Z FESTIWALUa tutaj ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

FILM Z MALOWANIA       FILM Z CAŁOŚCI 🙂

Po kilku latach przerwy Festiwal Sztuk Młodzieżowych powraca do  Zabierzowa!

Warsztaty, malowanie, wycieczki ponownie czekają na chętną do działania młodzież- specjalnie dla Was na miejsce przyjadą artyści street artowi, żeby przybliżyć tajniki tej dziedziny sztuki oraz żeby zachęcić Was do czynnego działania!

Co się będzie działo?

14.06.2018 – czwartekwycieczka autokarowa Szlakiem Krakowskiego street artu

Wsiadamy do autokaru i jedziemy na wycieczkę do Krakowa. Nie będziemy jednak zwiedzać Wawelu, Rynku i budynków muzealnych, za to przejdziemy się ulicami w poszukiwaniu artystycznego graffiti, instalacji, murali, wlepek i innych przejawów streetartu, dzięki czemu miasto żyje i zachęca artystów do tworzenia.

Wyruszamy o godz.9:00 spod basenu przy ul. Kolejowej 15a.

16-17.06 2018malowanie muralu na ścianie przy placu zabaw ul. Rodziny Poganów

18.06.2018 – warsztaty street art i graffiti szablonowe oraz wspólne malowanie muralu na ścianie przy placu zabaw ul. Rodziny Poganów, zaczynamy godz. 10:00

Warsztaty pokażą jakie zasady rządzą przy tworzeniu szablonów, jak wybrać i przygotować wzór, jakimi narzędziami go wyciąć i wreszcie jak odbić go na ścianie. Temat przewodni jak i nacisk na detal i ilość szablonów jest zawsze dopasowywany do poziomu uczestników. Niezmienny jest za to nacisk na wspólne działanie (końcowy grupowy mural) i wyczulenie na otaczającą tkankę miejską i kompozycję przestrzenną, czyli odpowiedzialność estetyczną za odbijany szablon.

Tym razem wspólną pracą udekorujemy ścianę przy nowopowstałym placu zabaw i skwerku młodzieżowych spotkań, czyniąc go przyjaznym i zachęcającym dla swoich odbiorców.

Każdy z Was może mieć wkład w to jak będzie wyglądała najbliższa okolica, a więc – do dzieła! 🙂