Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych – krakowski Kazimierz 2016 – opis warsztatów

ANIMACJA POKLATKOWA

Warsztaty animacji poklatkowej to doskonała okazja do stworzenia własnego filmu animowanego. Wkrocz z nami w niezwykły świat animacji, w którym ożyć może każdy przedmiot! Rozwiń swoją wyobraźnię i kreatywność! Zakręć się z nami! Z nami poznasz podstawy budowania filmu: tworzenia scenariuszy i storyboardów, konstruowanie fabuły, wykonywanie postaci i tworzenie ich wizerunków oraz aranżacja scenografii z wykorzystaniem różnorodnych technik (animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, lalka i wiele innych) oraz różnych materiałów (zdjęcia, mapy, ilustracje, rysunki, rzeczywiste przedmioty), planowanie ruchu postaci i przedmiotów, budowanie atmosfery filmu dźwiękiem i obrazem, fotografia poklatkowa, realizacja animacji w programie komputerowym.


JAK POWSTAJE GRAFFITI?

Podczas tych zajęć poznacie Alfabet Grafficiarza, w którym litery tworzą fantazyjne, trójwymiarowe formy. Nauczycie się wykonywać szablony i wykorzystacie je do własnych projektów graffiti. Każdy z Was wróci do domu ze swoim imieniem wykonanym w oryginalnym „streetartowym” stylu.

Program zajęć:
– prezentacja przykładowych graffiti z wykorzystaniem liternictwa
– projektowanie liter według poznanych zasad (każdy wykonuje swoje imię)
– tworzenie imienia z wykorzystaniem szablonów, farb w spray’u i gąbek.


SZTUKA ULICY – UPIĘKSZAMY SWOJE MIASTO. WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Czy odrapany mur, dziura w chodniku albo przyrdzewiała rynna mogą inspirować do kreatywności? Jak najbardziej! Dowody tego często spotykamy we własnym mieście. Jak z czegoś zupełnie nudnego zrobić ciekawe, zaskakujące dzieło, dowiecie się na naszych warsztatach.

Każdy uczestnik otrzyma fotografię fragmentu miasta, w który wkomponuje swój obraz.

Program zajęć:
– prezentacja zdjęć obrazujących działania artystów w przestrzeni miejskiej
– rozdanie fotografii z fragmentem miasta
– projektowanie rysunków (na kalce), które będą wkomponowane w zdjęcie
– wystawa gotowych prac